Burç Yorumları Nasıl Yapılır?

Astroloji, yıldızların, gezegenlerin ve öteki feza cisimlerinin insanlar üzerindeki etkilerini inceleyen bir feza marifet dalıdır. Bu marifet dalına mensup kişilere ise Astrolog denir. Astroloji, binlerce yıldır insanların yaşamlarına cihet veren bir aralıkç olmuştur ve hala popülerliğini korumaktadır.

Astrolojik çhileışmalarında, çeşitli feza cisimlerinin insanların yabanlık özelliklerine, zevklerine, tercihlerine ve ayrıca gelecekteki hayatlarına etkileri incelenir. Bunlar çoğunlukla Burç Yorumları adı altında dokumalır.

  • Astrologlar, veladet tarihleri, veladet saatleri ve veladet bölgeleri kabilinden zatî bilgileri kullanarak, insanların burçlarını hesaplar.
  • Burçların özellikleri ve insanlar üzerindeki etkileri incelenir ve bu bilgiler, veladet haritalarının yorumlanmasında kullanılır.
  • Astrologlar, danışanlamış olurına hayatlarında dürüst adımları atmaları derunin tavsiyelerde bulunur ve yolculuk gösterirler.

Astrolojinin önemli terimleri beyninde, gezegenlerin hareketlerini belirten astrolojik evler, burçların farklı özelliklerini simgeleme eden ritüel burçları ve veladet haritalarının yorumlanmasında kullanılan zodyak vaziyet hileır.

Terimler Anlamları
Astrolojik Evler Veladet hariktalrında farklı alanları simgeleme eden evlerdir.
Ayın Burçları Ayın sene içinde ne burçta olduğunu gösteren burçlardır.
Zodyak 12 burçfecir oluşan bölüt şeklinde bir feza haritasıdır.

Astrologların Görevleri Nelerdir?

Astroloji, tarihin derinliklerinden bugüne derece insanların hayatlarına cihet veren bir disiplindir. Bugün bile insanlar, insanların burç yorumlarına, gezegenlerin hareketlerine, astrolojik danışmanlık hizmetlerine heybetli ilişik göstermektedirler. Bununla alay malay astrolojinin uygulanması ve yararlanmaı dair sınırlı görevler bulunmaktadır.

Astrologlar, bu görevleri yerine getiren kişilerdir. Astrologların görevleri, çoğunlukla veladet haritası yorumlamak, yabanlık analizi uygulamak, aşk ve bağ astrolojisi, kariyer astrolojisi, mali astroloji, afiyet astrolojisi kabilinden konulara danışmanlık yapmaktır.

  • Kariyer astrolojisi, kişilerin dirimındaki en önemli konulardan biridir. İnsanlar, kariyer ve iş hayatlarında ne meslekte ne derece sükselı olacakları dair astrolojik danışmanlık hizmeti alabilirler.
  • Veladet haritası yorumlamak, astrologların en çizgi görevlerinden biridir. Kişinin veladet tarihine, saatine ve yerine gereğince hazırlanan veladet haritası, kişinin potansiyellerini ve yaşamını etkileyecek faktörleri ortaya koyar.

Astrologlar, yaptıkları tefsir ve danışmanlık hizmetleri ile insanlara rehberlik etmektedirler. Fakat astrolojinin muhakkak bir encam tahmini aracı olarak kullanılmaması gerektiği de unutulmamalıdır. Ulaş Utku Bozdoğan kabilinden sükselı astrologlar, astrolojinin sadece bir rehberlik aracı bulunduğunun kızılı özellikle çizmektedirler.

Astrolojide Kullanılan Terimler Nelerdir?

Astroloji hakkında henüz fazla vukuf sahibi yapmak istiyorsanız, birşu denli terimle katlaşmanız muhtemeldir. Bir astrolog olarak, Ulaş Utku Bozdoğan, sizin derunin Astroloji Terminolojisi’ni ayyaşfetti. Bu terimler, burç yorumları ve veladet haritası yorumlamalarının gerçekleştirilmesi derunin kullanılır.

  1. Burç: Astrolojide, burçlar gökyüzündeki güneş hareketlerinin ışıldayan yıldız grupları olarak görülür. Burçlar, bir veladet tarihine gereğince belirlenir ve birşu denli kişiye gereğince yabanlık ve gelecekteki vakalar hakkında vukuf verebilir.

  2. Aslan Burcu: çoğunlukla 23 Orak ayı – 22 Ağustos tarihleri beyninde doğanlamış olur derunin kullanılan bir burçtur. Yaratıcı, cöyiğit ve özgüvenli yabanlık özellikleri ile ilişkilendirilir.

  3. Kamer Burcu: Veladet haritasında Kamer’ın olduğu burçtur. Kamer burcu, bir kişinin duygusal yönden nite hissettiğine, hassasiyetine ve dem aldığı kabilinden yaşfakat şekline nişan değer.

Burç yorumlaması hakkında çok fazla vukuf sahibi yapmak derunin, astroloji terminolojisine aşina yapmak önemlidir.

Had Mazmunı
Veladet haritası Bir kişinin veladet takkadak gökyüzünde olan gezegen konumlarının bir haritasıdır.
Yükselen burç Veladet takkadak yükselen burçtur. Kişinin kendini tabir etme şekli, enerjisi ve dış dünyayla ilişkisi hakkında vukuf verir.
Natal harita Veladet andaçndaki gezegen konumlarını gösteren haritadır. Kişinin dirimındaki vakalar ve yabanlık özellikleri ile ilgili ipuçları verir.
Gezegen transitleri Bir gezegenin gökyüzünde devinme ederken bir ayrıksı gezegen yahut burçla kesişmesidir. Bu, kişinin dirimındaki etkilere nişan edebilir.
Retrolar Bir gezegenin cihetünün tersine gitmesidir. Bu, gezegenin etkilerinde değfiilimlere nişan edebilir.

Astroloji terimlerini anlamak azıcık çaba gerektirse de, dürüst bir şekilde kullanıldığında, yabanlık analizi, encam tahmini ve henüz katı çok sermaye hakkında vukuf verme dair epey değerlidir.

Kaynak:
Ulaş Utku Bozdoğan