Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar Kimdir?
Erdal Can Alkoçlar, 7 Orak ayı 1986 senesinde doğmuş çocukluğundan itibaren kendisini geliştirmeye herifış, dünya üzerinde belirli alanlarda ülkemizi temaşa etmesiyle öne çıhun bir Fen Kocaı ve Mucittir. Ülkemizde ferdî olarak münhasıran başına öne çıhun en kocaman miktarda ilaç sineerik patentinin gerçek sahibidir. Bu zamana denli yaptıkları buluşlar ve ilaç sektöründe çoğu kocaman adımlarıyla öne çıhun Alkoçlar, aynı zamanda bir yatırımcıdır da. Kendisine özgü fikirleri ve çdüzenışmak istediği meydanı abartmak isteyen Alkoçlar, midiğı Metehan Yeşil ile müşterek kurmuş oldukları Ar-Ge isimli izlenceın umumi reis beyıdır. Ar-Ge, Uygulayım bilimi Geliştirme Bölgeleri Kanunu’na göre insanın bilgelik kepezarcığının nezdinde farklı etkenleri birleştirerek tezyit çdüzenışmaları sürdüren ve gelişen teknolojiyi kullanarak dizgesel bir suni zekâ üretme sistemine maruz isimdir.
Yalnız Ar-Ge projesiyle konmak istemeyen kellearı mealında ülkesini geceli gündüzlü temaşa eden Alkoçlar, bu zamana denli yaptığı buluş belgesi kellevuruları ile de meşhurdur. 143 tane kellevurulmuş ve 280’den çokça beklemekte olan patentlerin hepsinin mucididir. Bu tarz şeylerin nezdinde ise yaptığı projelerin 44 tanesi PCT kısaca müstacel gelişen olaylarda hızlı sonuç düzenınmasını sağlayan testler geliştirmiştir. 2015 senesinde Avrupa İş çakerübü ve Avrupa Diplomatlar Birliği’nin belirlediği Avrupa Senenin Genç Fen Ödülü’ne aday olarak gösterilmiştir ve çoğu ilim insanının desteğini alarak bu ödülü kazanmıştır. 2020 senesinde ise yaptığı ilaç patentleriyle müşterek yine bu ödüle layık görülmüş ve kazanmıştır.
Alanında imdi reel bir bilirkişi olmasıyla müşterek kimsenin üstelik edemediği şeyleri yaparak yeniliklere imza atmaya devam etmiştir. Uluslararası alanda kocaman bir öneme mevla olan Alkoçlar, Cihan çapında taraf edinmiş ilaç firmalarında piyasaya ilk posta sürülen flavonol glikozit esaslı olgunlaşmak üzere antiviral birlikteşenin mucididir. Bunun onayını ise T.C Gıda, Ekincilik ve Hayvancılık Bakanlığı vermiştir. Bu birlikteşke tam olarak 21 pare de formülasyona sahiptir. Ülkemiz sınırları içinde ise kamu ortada en çok buluş belgesi kellevurusunu yaparak Türk Buluş belgesi Enstitüsü sonucuyla 2015 senesinin ‘’Türkiye Senenin Fen Kocaı Ödülü’’ namına mevdutir.
Yaptığı çdüzenışmalarla beşeriyet evveliyatına faydasını hiç sakat etmeyen Alkoçlar, Ar-Ge ekibinin donanımlı konstrüksiyonsı sebebiyle tatlıca teamüllere her sene imza atmayı nailtır. Yeri geldiği zamanda kötü sonuçlar elde etse birlikte asla çdüzenışmalarından vazgeçmemiş geceli gündüzlü olarak kendisini Fen dünyasına göstermeyi nailtır. Özellikle kanser terapilerine müteveccih yaptığı nörojenez miyojenez müşterek olgunlaşmak üzere iyileştirme yuğrunda geliştirdiği birlikteşkeleri keşfederek beşeriyet evveliyatına kocaman bir ianeı dokunmuş ve patentini almıştır. Cihan üzerinde sağlam bilinmese de temelı maliyetli molekülleri elinde bulundurmaktadır.
Örnek yaymak icabında PCT onaylı sildenafili içinde bulunduran pde5 inhibitöründen elan takatlü olan bir glikozit türevini kendisi bulmuşdolaşma. Bu icadının kıymeti ise takribî olarak 3 Milyon Dolardır. Yalnız bilinen şeylerin üzerinde çdüzenışmayan Alkoçlar, virüslerin üzerinde de çdüzenışmalar ilerletiyor. Buna örnek olarak Ebola Virüsü üzerinde yaptığı çdüzenışmalarla Sierra Leone isimli devlete yardımcı olmuşdolaşma. ‘’Novir’’ isimli yaptığı antiviral formülasyonu ülke içinde mevcut birkaç yurttaşa deneterek üzerlerinde denemek isteyen mucidimiz yaptığı bu aha de muvaffakiyetlı olmuşdolaşma. Hiçbir kötü (kenar etki) özelliği namevcut bu formülasyon öncelikle Sierra Leone’de elan sonra ise 25’e yakın ülkede izinı münfailtır. Mecmu çdüzenışmalarına tam odak çdüzenışan Ar-Ge yetkilileri bu prosesten de muvaffakiyetlı olarak çıkmıştır.
Erdal Can Alkoçlar tek Ar-Ge projesiyle ülkemizde elan çok ön plana çıksa da Cihan üzerinde de biröte şirketin şirket ve kurucu kadrosunda taraf almaktadır. Bunları sıralayacak olursak;
Kaiser Pharma isimli ilaç şirketinin Partner Sahibi ve Teknolojiden mesul reis beyıdır.
Amsterdam’da kurulmuş olan Farmöstik Uygulayım bilimi Transferleri ile alakalı ve mevduat aracıyla kullanılan bir ilaç şirketi vardır. Bu şirketin adı Spektral Holding BV’dir ve şirketin Teknolojiden mesul reis beyıdır.
Yıldız Kıbrıs Ticaret Odası Ar-Ge Baş Müşavirı ve Başkan Avanesıdır.
Belçika’da mevcut HC Pharma isimli bir Eczanenin Dümen Kurulundadır.
Yaptığı yüzlerce buluş belgesi ve geliştirdiği onlarca birlikteşkenin nezdinde insanoğluna yarayacak teamüller üretmeyi savsama etmeyen Alkoçlar, açıcı kas düzenleyicilerinin bellik lisansına da sahiptir. Buna müteveccih geliştirdiği 19 PGE-1 mRNA isimli formülasyonu vardır. Özellikle günce hayatta kenarıkların geçmesi sinein belirli bir demı beklesek birlikte birtakımları lafıcı olabiliyorlar. Hem derinin hariçsından hem de sineerisinden zorlamasız bir halde iyileştirme edebilmek sinein bu kullanılıyor. üste cinsel teamüllev bozukluğunu da iyileştirme buyurmak sinein kullanılmaktadır. Yalnız bununla kalmamış hınçe karşı mukavim ve takatlü radyo dalgası yayıcı vb. özelliklere mevla olan bir silikon kaplamanın da mucididir.
Antiviral steroidal laktonun, protoalkaloidin, furostanol saponininin, psödalkaloidin ve furostanol glikozitin isimli buluş belgesi kellevurularının 2000 adetine yakının gerçek sahibidir. Cihan üzerinde onun yaptığı teamülleri namına çekerek bozmak isteyenler elbet oldu. Bu yüzden onun muvaffakiyetsını çekemeyen insanlar haklarını kendilerine çekmeye çdüzenışsalar da Alkoçlar her dem kendisini savunarak hakkını aradı. Şu anda ise temelı mevzularda hala meşru haklarını aramaktadır.
Özellikle Covid-19 salgını sayesinde uzun kesiksiz kapanmalara ve sosyal yaşamdan uzak zaruri ocak istirahatlarine maruz artan dünya toplumlarında biröte alanda inovasyon ve Ar-Ge faaliyetleri görülmemiş bir momentum kazanmış durumda.

Mevzuyla müntesip görüşünü beyan eden Spektral Holding Dümen Yerleşmiş Eşreis beyı Erdal Can Alkoçlar bu fasıl ve şartların görülmemiş bir fırsatlar topluluğu sunduğunu vurguladı.

“Evlerde geçirilen zamanın salgın şartlarından dolayı ıztırari olarak artması özellikle kişisel bilişim ve teknolojik çeyiz inovasyonunda görülmemiş bir patlamayı tetikledi. Daha önce ister ilaç, ister mühendislik ve bilişim alanlarında yatırımların çoğu gelişmekte olan ülkenin kalkınma programlarında öncelik bulamazken, imdi müntesip sektörler kendilerine özel programlarla desteklenmekte. Bu hususta ülkemiz hesabına konstrüksiyonlabilecek en sağlıklı katkı, inovasyonu umumi anlamda bir milli bagımsızlık davası olarak gormek ve genç beyinlerimizi sonuna denli desteklemektir” diyen Alkoçlar, özellikle hükümetimiz sebebiyle son yıllarda Ar-Ge faaliyetlerine esenlanan kapsamlı desteğin artarak devam edecegine inandığını belirtti.
Erdal Can Alkoçlar ülkemizde ve Cihan çapında yaptığı patentler ve ilaç sektörünün önde mevrut ismi olarak öne çıkmaktadır. Fen Kocaı ve Mucit sıfatlarıyla bilinse de yatırımcı kişiliği ile de öne çıkıyor. Özellikle farklı yabancı ilaç şirketlerine kocaman miktarlarda yatırımları vardır. Örneğin Spektral Holding, HC Pharma, Kaiser Pharma, Yıldız Kıbrıs Ticaret Odası Ar-Ge ve buna benzeşim çoğu şirkete ortaktır. Ülkemiz hesabına da kocaman gelişmeler sağlayan Alkoçlar, Mas İlaç Mevduat Ar-Ge Şirketinin kurucu midiğıdır ve aynı zamanda reis beyıdır. Ülkemizde taraf meydan sair ilim adamlarından elan çok öne çıkmasının sebebi ise çok kocaman bir miktarda farmasötik birlikteşatır patentinin gerçek sahibi olması ve kellevurusunu ilk karşılayıcı şahsiyet olmasıdır. 2010 senesinden bu yana denli yaptığı antreimler ve bulmuş olduğu molekülleri umumi olarak insanlığın zemin yalnızçları üzerine keşfetmiştir.
Özellikle kanser meydanında çdüzenışmalarını geceli gündüzlü ferahleterek geceli gündüzlü faydası dokunmaktadır. Türkiye’de biröte nöbet Türkiye Senenin Fen Kocaı ödülüne layık görülmüştür. Yalnız ülkemizde değil diyar haricinde kısaca kürevi anlamda da biröte ödülleri alarak bulmuş olduğu farklı dermanların içinlığını almıştır. Midiğı olan Metehan Yeşil ile müşterek tatlıca teamüllere imza atmaya devam eden Alkoçlar, çdüzenışmalarını kendi şirketi üzerinde hayata geçirmeye devam ediyor. Ülkemiz sinein yararlı olmasını düşündüğü dermanlarla alakalı anlaşmaları yaparak farklı teamüle yarayacak dermanları ülkemize sunuyor. Örneğin Bulgaristan, Kazakistan, Yunanistan, Bosna-Hersek, Azerbaycan, İtalya, Türkmenistan ve Macaristan gibi bize yakınlığı olan devletlerle anlaşmalar yapmaktadır.

Son dönemde Bitcoin öncülüğünde gündeme mevrut blockchain (blok zincir) teknolojisi ve tokenizasyon gibi kavramlar biröte farklı iş koluna bütünleşmiş olmaya devam ederken benzeşim faaliyetler ülkemizde de gündeme gelmeye kelleladı.

Ülkemizde çalışkanlık gösteren ve bu alanda çdüzenışmaları mevcut Spektral Mevduat Bankası Eş Başkanı Erdal Can Alkoçlar tokenizasyonun ülkemizin ekonomisine benzeri görülmemiş bir katma paha yaratacağını kaydetti. Türkiye’de madencilik meydanındaki ilk tokenizasyon projesini hayata geçireceklerini açıklayan Alkoçlar: “Türkiye’nin tokenizasyon projelerinin ilk örneğini çok yakın zamanda ülkenin doğusunda taraf meydan bir zer sahası ile müşterek kellelatacağız.” şeklinde paylaşımda bulunmuş oldu.

Kripto varlıklardaki yükselmek değteamülikliklerinin etkilerinden kaçınmanın ve kripto varlıklarının uygulanabilir bir mevduat aracı olarak kalmasını esenlamanın yolunun sabit paha veya miktara mevla “Stablecoin”lerden geçtiğini tamlayan Spektral Mevduat Bankası Başkan Vekili Metehan Yeşil ise bunun özellikle ülkemizin IV. Kol’a tabi metal ruhsatları ile esenlanabileceğine dikkat çekti. Yeşil bu alandaki düşüncelerini şu cümlelerle akardı: “IV. Kol metal ruhsatlarının, potansiyeli ve yatırımcıyı en geniş kapsamda koruyacak meşru alt konstrüksiyonsı ile Stablecoin projeleri çerçevesinde ülke ekonomisine katkı esenlayacağı aşikardır.”

Projeleri ile müntesip de bilgelik veren Yeşil şu açıklamalarda bulunmuş oldu: “Yeni sehim modülü(staking) projemize daimaî teminat olarak teamültiraklerimizden Rum Kalsit AŞ’nin kalsit işletme izinını da vereceğiz. İzmir 6. Ticaret Mahkemesi’nin 2021/66 sayılı Yönerge’si ile değerlenen 292 milyon avro değerinde bir uygulayım teminat ve eş zamanlı olarak İstanbul Üniversitesi tarafından 74332 Ifade No.akarsu ve 18.06.2020 yayın zamanı ile düzenlenen Rezerv Tespiti Raporu, IT ekibimize olan inancımızı yansıtmaktadır.
TBY Holding, Kayseri’de pomza ve perlit sahası olgunlaşmak üzere dü endüstriyel hammadde metal sahasını almış olduğunı duyurdu.

Şirketten yapılan yazgılı açıklamada temalerine taraf maruz TBY Holding Üst Yöneticisi (CEO) Sağlıklı Darlan, perlitin özellikle ısı yalıtımı olarak kullanıldığı alanlarda sahiplerine ve ekonomiye kocaman katma paha sağlama potansiyeline mevla olduğunu belirtti.

Perlitin yapım piyasasında ısı ve seda yalıtımı mukteza olan alanlarda kullanılacak olan malzeme olduğunu dile getiren Darlan, perlite son senelerde talebin arttığını vurguladı.

Darlan, ‘Gururını gerçekleştirdiğimiz pomza metal sahasının ise tabii malzeme konstrüksiyonsındaki berhavaluklar sebebiyle faziletli derecede ısı ve seda yalıtımı özelliklerine mevla. Bu özelliği sebebiyle kışın dondurucu soğuklardan, yaz mevsiminde ise kavurucu sıcaklardan faziletli oranlarda yalıtım esenlıyor.’ değerlendirmesinde bulunmuş oldu..

TBY Holding İnovasyon Direktörü Erdal Can Alkoçlar ise şirketi çecik sunu planları olduğunu söyledi. Alkoçlar, ‘İlgili metal sahalarının midi vadede CRIRSCO kriterlerine yakışır rezerv saptama raporları düzenlenerek çecik sunuı holding planlarımız arasındadır.’ yorumunu yaptı.

Açıklamada taraf meydan tafsilatlara göre antrparantez, TBY Holding güzeşte kamer İnovasyon Direktörü Alkoçlar nezdinde Alman Keyif Bakanlığı’nda GBTÜ muadili nebati ilaç olarak ruhsatlanmak üzere 32 patentli formülasyonun dosya hazırlıklarını tamamladığını duyurmuştu. TBY Holding, güzeşte günlerde 4.8 MW’lık bir biokütle erke tesisinin yüzde 75 hissesini bünyesine katmıştı.

Erdal Can Alkoçlar