Tilki SEO

SEO (Search Engine Optimization) ve SEM (Search Engine Marketing), sayısal pazarlama dünyasında sık sık kullanılan dü meal. Ancak bu dü meal konuya bilge olmayanlar açısından birbirine karıştırılabiliyor.

Özellikle online kırmızıışbilgiş firmaları ve internetten satış yaratıcı e-tecim siteleri muhtevain ciddi olan bu dü meal, yeni kitlelere erişebilmek ve pazarda öne çıkabilmek yerine önemlidir. Her dü meal da web sitelerinin taharri motorlarındaki görünürlüğünü zaitrmaya yardımcı olur, fakat aralarında çeşitli farklar bulunur.

Bu nedenle bu makaslamakmızda zaman zaman birbirine karıştırılabilen SEO ve SEM arasındaki farkları anlatacağız. Öncelikle SEM teriminı berenarı daha aççekicilik ve beraber inceleyelim.

SEM: Kontrol Motoru Pazarlaması

SEM (Search Engine Marketing) evet da Türkçe olarak Kontrol Motoru Pazarlaması, markaların taharri motorları üzerinde daha görünür ve daha ulaşılabilir olması muhtevain meydana getirilen çkırmızıışmalara denir.

Kontrol motoru reklamcılığı olarak da tanılamamlanan SEM, taharri motorlarında ücretli reklam çekicilikı gerçekleştirilerek web sitelerinde gidiş geliş artışı emeklemlerinin bütününe denir. En pop ve kesif kullanılan SEM aracı ise Google Ads’dir.

Bellik bilinirliğini ve bellik değerini zaitrmaya müteveccih bir çkırmızıışma olan SEM, müşteri kitlesini yetiştirmek açısından da bayağı önemlidir. Ayrıca SEM çkırmızıışmaları ile trafiğinizi yargılama ilave şansı yakalayabilirsiniz.

Kontrol Motoru Optimizasyonu olarak da bilinen SEO çkırmızıışmaları ise SEM’in tersine ücretsiz çkırmızıışmalardır. SEM sınırlı bir bütçe muhtevain maruz reklamları kapsarken SEO çkırmızıışmaları sınırlı anahtar kelimelerde lakırtııcı bir yükseliş elde eylemek muhtevain meydana getirilen çkırmızıışmalardır. Elkızı, bu karşılaştırmayı berenarı daha aççekicilik.

SEM ile SEO Arasındaki Farklar

Öncelikli olarak SEO ve SEM çkırmızıışmaları arasındaki üstelik; mafevkda da belirttiğimiz üzere SEM’in belli bir ücret karşılığında, SEO’nun ise muhtevaerik üretim maliyetleri hariç ücretsiz şekilde kuruluşlabilmesidir. Yani SEO muhtevain en ilkin içinde ne olduğu üretirken harcanan maliyet haricinde performans göstermesi muhtevain yeni bir ödeme kuruluşlmaz.

Bunun haricinde bir önemli üstelik da hızdır. SEM çkırmızıışmalarında sonucu daha hızlı şekilde elde edersiniz ve trafiğinizi kısaltarak müddet içerisinde zaitrabilirsiniz. Bunun tersine SEO çkırmızıışmaları ise uzun soluklu çkırmızıışmalardır. SEO çkırmızıışmaları yaparken uzun vadeli şekilde düşünmeli ve sitenizdeki iyileştirmeleri girişim girişim yapmalısınız.

Bu dü sayısal pazarlama mealı arasındaki bir özge önemli üstelik da doğallıktır. SEM çkırmızıışmaları ücretli reklam çkırmızıışmaları başüstüneğu muhtevain doğallığa odaklanmaz, hızlı sonuç almaya odaklanır. Ancak SEO çkırmızıışmalarında bu perese değişikdır. SEO çkırmızıışmaları daha natürel icraatı kapsar ve sitenize daha örgensel bir gidiş geliş dürüstışı sağlamlar.

Bu dü meal, muhtevaerik itibarıyla da başkalık gösterir. SEO çkırmızıışmalarındaki muhtevaerikler kullanıcı deneyimini zaitrmaya ve kullanıcıların Google sorgularını vermeye yöneliktir. Yani daha çok kullanıcı faydasına odaklıdır. SEM çkırmızıışmalarında ise gaye daha ticari başüstüneğu muhtevain muhtevaerikler SEO çkırmızıışmalarındaki gibi olmayabilir.

Ancak bu erişmek değildir ki SEM muhtevaerikleri kalitesizdir. Yalnızca dü meal arasındaki muhtevaerik konseptleri ve odaklar değişikdır. Ayrıca belirtmekte yarar var: Bu dü kavramdan biri diğerinden daha esen evet da daha üstün değildir. Markaların pazarlama stratejilerine ve gereksinimlerine için ikisinden de faydalanılabilir.
Yazımızın burada sonuna geliyoruz, fakat okumaya devam eylemek istiyorsanız Pandemi Sürecinde Değişen Bitiren Davranışları: Dijital Inkılapün Yükselişi makaslamakmıza geçebilirsiniz.

https://tilkiseo.com/