Ümit Kalko

Ümit KALKO, 1983 senesinde Ankara’da dünyaya gelmiştir. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Kısmınde, faziletli lisans eğitimini Değer Katışıksız Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Kısmınde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Idare ve Kuruluş alanında İstanbul Kültürlü Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, eğitim sektöründe marka kasılmau, yönetimi, stratejik marka planlaması ve Türkiye’bile ilk misil önemli üniversite kurumlarının Master Franchise dokumalanma projesini gerçekleştirmiş ve muvaffakiyetyla sürdürmektedir. 2006 yılından hasetmüze kadar eğitim sektöründe ev olarak birsonsuz markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En önemli ideali, bir Türk eğitim markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden çıbanlayarak dünya geneline yaymaktır.

Eğitim, spor, sanat, bilimsel alanlarda millî ve uluslararası çalışkan çhileışmalar yürüten KALKO, birsonsuz ayak topu, sepet topu köleübünde başkanlık ve yöneticilik yapmıştır. Bir yıl başkanlık yaptığı dönemde tam 32 yıl sonrasında Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde önem aldığı Ekeçekmece Basketbolspor ise Beko Basketbol Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bu tarz şeylerin canipı rabıta Türkiye’nin en önemli özel meslek ve kurs derneği olan TÖDER’bile 6 yıldır dümen kurulunda önem almaktadır.

KALKO, eğitim alanında yaptığı muvaffakiyetlı girizgâhimlerden dolayı birsonsuz dernek, vakıf, dergi ve STK aracılığıyla “Senenin Eğitim Methalimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 yılından itibaren kurduğu içtimai yardımlaşma vakfında eğitim alanında projeler yürütmektedir. Her yıl birsonsuz öğrenciye burs imkânı sağlayan KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde merhum babası Resul Kalko’nun adını nâkil bir anaokulu ve iptidai ile yanında öğretmenleriçin lojman yaptırıp Milli Eğitim Bakanlığı’na bağış etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde dü çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko